Ing. arch. Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách.
"...vždy, když přicházím, tak jsem šťastná, že jdu opravdu k sobě domů."
"... bylo velmi příjemné se s těmito změnami sžít. Netrvalo dlouho a já jsem otěhotněla...změny přicházejí v okamžiku, až když my sami něco změníme."
"Byt získal jinou energii, větší světlost a velikost. V obýváku se z nás dospělých nikdo nijak navíc nezdržoval, nyní tam rádi jsme - čteme, povídáme a je nám tam dobře."
Dostávám skvělé reference na mé konzultace a velmi mne těší, že dokážu lidem pomoci s jejich prostorem, nejen aby dobře vypadal, ale hlavně, aby se v něm dobře cítili a dobře se jim žilo.
Ale mé první setkání s Feng-šuej se stalo vlastně náhodou.
Byla jsem s malými dětmi na chatě. Aby byly na čerstvém vzduchu, v přírodě, v lese... Ten rok bylo dost deštivé léto a chatička, kde jsem byla s miminem a batoletem, byla velmi malá, venku mokrá tráva, no trávila jsem spoustu času na pár metrech čtverečních, se dvěma mrňaty (a s tchýní).
Vždy když jsme zajeli do města, kupovala jsem si časopisy, ve volných chvílích jsem si četla. Náhodou jsem si koupila časopis Baraka, monotematické číslo, celé o Feng-šuej.
A vyzkoušela jsem to:
Z Médi Pusíka (to byl časopis pro velmi malé děti) jsem vyrobila závěsný mobil – papírové rybičky zavěšené na nitkách (náhodou byl právě v tomhle čísle) a podle metody, kterou jsem začala zkoumat, jsem jej zavěsila na určité místo. Udělala jsem ještě pár dalších úprav, ale tahle fungovala nejlépe. (Víc a konkrétněji o tom píšu v článku na mém blogu)
Změnilo se totiž proudění energie v prostoru, uvolnilo se, a já jsem také pocítila ohromné uvolnění. Nebylo to hned, projevilo se to asi po třech dnech, ale byl to pocit, jako když se otevřou dveře, opravdové osvobození. Ani jsem si do té doby neuvědomovala jak stísněně se cítím.
Bylo to ohromné překvapení a úžas, jak to funguje!
A pak jsem se Feng-šuej začala opravdu zabývat, měla jsem tenkrát ještě různé školní učebnice a skripta s nákresy historických staveb, tak jsem je porovnávala s teorií – a opravdu to fungovalo! Ano, dobrá architektura, věci, které přečkaly staletí, i tisíciletí, ze starého Řecka, Říma, byly harmonizovány dle principů Feng-šuej.
Koupila jsem si všechny knihy o Feng-šuej, zúčastnila se řady kurzů, které se postupně začaly objevovat, jak k nám začali přijíždět první odborníci. A stále v tom pokračuji.
Feng-šuej totiž není teorie, je to praktika. Praktika používaná a ověřovaná stovky a tisíce let.
Ale vlastně nezáleží na tom, že učení Feng-šuej pochází ze staré číny, vždyť naše prostředí je stejně důležité pro nás v současnosti jako bylo pro císařský dvůr před tisíc lety.
Voda a vítr, země, nebe a lidé, čas a prostor, základní energie se kterými Feng-šuej pracuje se nezměnily, pořád to funguje.
Vyšla už řada knih o Feng-šuej, ale prakticky všechny se zabývají domácím prostředím. Jako bychom v té pracovní době ani nežili. A přiznejme si, že tam kolikrát trávíme víc času než doma.
A protože pracujeme mnoho hodin denně, a často ještě i doma, rozhodla jsem se tuto mezeru zaplnit vlastní knížkou – příručkou k uspořádání pracoviště tak, abychom neztráceli síly na zbytečných překážkách.
PŘICHÁZÍTE Z PRÁCE UNAVENÍ?
Může to být úplně zbytečná únava vinou uspořádání pracoviště. Zjistěte jak se jí zbavit. Podívejte se na 5 chyb, které nám jak upíři odsávají sílu: tady v ebooku zdarma:
Pro úspěch jsou velkou pomocí vystavené vlastní úspěchy.
Neostýchejte se, určitě máte spoustu vlastních skvělých výsledků a ocenění - někde schovaných.
Já jsem tu zachycena v okamžiku vítězství - právě jsem chytila rybu! 😀